Blog

BİTÜDER YILIN SON YÖNETİM TOPLANTISINI İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRDİ

BİTUDER, yılın son toplantısını İzmir’de gerçekleştirdi.

7 Aralık’ta İzmir’de gerçekleşen çok kapsamlı toplantıda, derneğin ilk kurucu üyeleri ile birlikte şimdiye kadar olan çalışmaları değerlendirdiklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Alper Doğruer, mevcut yönetim kurulu üyeleri ile gelecek yıl planlanan çalışmalar üzerinde görüşüldüğünü ve önemli kararlar alındığını bildirdi. Çok katılımlı bu tip toplantıların oldukça verimli geçtiğini belirten Doğruer, sektörün güçlü firmaları ile bir arada, sektörümüzün geleceği ile ilgili olumlu ve yapıcı fikirlerin paylaşılmasının son derece önemli olduğunun altını çizdi.

BİTÜDER’in kurucularından Levent Ürkmez:

“Derneğimizde amacımıza uygun, birlikte güzel yol katettiğimizi görüyor, gurur duyuyorum. Sektörel dernekler olarak, sektörün ve toplumun faydası için çalışmak önemli bir başarı. Deprem gerçeği karşısında su yalıtımının önemiyle ilgili BİTÜDER olarak farkındalık oluşturmak için toplantı, seminer, duyurularla kamuoyunu bilinçli olmaya, meslektaşlarımızı da dikkatli olmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

Aynı gün dernek üyesi firmaların Ege Bölge temsilcilerine yönelik teknik bilgilendirme toplantısının da yapıldığını hatırlatan Alper Doğruer ise üye firmaların teknik bilgi birikimine ve insan kaynağımızın ve tecrübeli satış ve uygulama ekiplerinin değer yarattığına dernek yönetimi olarak çok önem verildiğini bir kez daha vurguladı.

BİTÜDER’den İzmir’de “Su Yalıtımı ve Kalite Denetimi” Semineri

İzmir’in de deprem açısından riskli illerimizden biri olduğunu hatırlatan Doğruer; “Her fırsatta depreme karşı güvenli yapıların oluşturulmasında, korozyondan korunmasında Su Yalıtımı’nın önemini vurgulayan mesajlarla hatırlatmalar yapıyoruz. Bu kapsamda İzmir İnşaat Mühendisleri Odası üyelerine de “Binalarda Su Yalıtımı ve Kalite Denetimi” konulu seminerimiz ile meslektaşlarımızın da farkındalıklarını arttırmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Depremin ülkemiz geneli için kaçınılmaz bir tehdit oluşturduğunu, depremde can ve mal kayıplarının çok önemli bir bölümünün statik taşıyıcılığını yitirmiş sağlıksız yapılaşmadan kaynaklandığını hatırlatan Bitüder yönetimi bu toplantıda inşaat sektöründe tüm karar vericileri bu konularda dikkatli ve bilinçli olmaya davet etti. Geçtiğimiz yıllarda Su Yalıtım Yönetmeliği’nin yayınlanması ile mevzuat açısından önemli bir boşluğun kapatıldığını, mevcut durumda en önemli unsurun uygulama kalitesi ve etkin denetim olması gerektiği vurgulandı.