HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Bitüder, su yalitim sektöründe faaliyet gösteren tüm polimer bitümlü örtü üreticilerini ayni çati altinda toplamak amaciyla 2006 kurulmuş olan bir sektör dernegidir. Sektörün kalite standartlarini koruyarak, ulusal standartlara ve Avrupa standartlarina uygun üretim yapilmasini saglamayi, dolayisi ile su yalitim pazarinda saglikli büyümeyi hedefler.

Bitümlü örtü üreticilerinin dernegimize üye olabilmeleri için Türkiye sinirlari içinde tüm ulusal ve uluslararasi standartlara uygun, CE Belgeli üretim yapan kuruluşlar olmasi gerekiyor. Dernek Üyelerimiz; BTM, Eryap, ODE, Onduline Avrasya, Standart Izolasyon, Stoper, Yalteks Atişkan ve UKS.
 

HEDEFLER:

Bitüder'in hedeflerini şöylece özetleyebiliriz.
 
  • Türkiye'nin büyük bir bölümünün deprem tehdidi altinda olmasi ve yapi stokunun büyük bir bölümünün betonarme olmasi nedeni ile temellerde ve çatilarda su yalitimi yapilmasi yapi güvenligi açisindan şarttir. Bu konu ile ilgili bilinç arttirma faaliyetleri yürütülür.
  • Mevzuat çalişmalari devam eden SU YALITIM YÖNETMELIGI’nin yayinlanmasi ile ilgili faaliyetlere katilir.
  • Kalitesiz ürünlere karşi pazar denetimlerini yapacak kişi ve kuruluşlari bilgilendirerek haksiz rekabeti önlemeye çalişir.
  • Bitümlü örtü pazarini büyütmeyi amaçlar.
  • CE işareti konusunda bütün üreticileri ve karar mekanizmalarini bilgilendirmeyi, böylece haksiz rekabetin önlenmeyi amaçlar.

Dernegin amaci özetle Türk halkina daha kaliteli ürünler sunmak, su yalitim örtülerinin yapilar içinde dogru bir şekilde projelendirilmelerini, kullanilmalarini ve denetlenmelerini saglamaktir.