HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Bitüder, su yalıtım sektöründe faaliyet gösteren tüm polimer bitümlü örtü üreticilerini aynı çatı altında toplamak amacıyla 2006 kurulmuş olan bir sektör derneğidir. Sektörün kalite standartlarını koruyarak, ulusal standartlara ve Avrupa standartlarına uygun üretim yapılmasını sağlamayı, dolayısı ile su yalıtım pazarında sağlıklı büyümeyi hedefler.

Bitümlü örtü üreticilerinin derneğimize üye olabilmeleri için Türkiye sınırları içinde tüm ulusal ve uluslararası standartlara uygun, CE Belgeli üretim yapan kuruluşlar olması gerekiyor. Dernek Üyelerimiz; BTM, Eryap, ODE, Onduline Avrasya, Standart İzolasyon, Stoper, Yalteks Atışkan ve UKS.
 

HEDEFLER:

Bitüder'in hedeflerini şöylece özetleyebiliriz.
 
  • Türkiye'nin büyük bir bölümünün deprem tehdidi altında olması ve yapı stokunun büyük bir bölümünün betonarme olması nedeni ile temellerde ve çatılarda su yalıtımı yapılması yapı güvenliği açısından şarttır. Bu konu ile ilgili bilinç arttırma faaliyetleri yürütülür.
  • Mevzuat çalışmaları devam eden SU YALITIM YÖNETMELİĞİ’nin yayınlanması ile ilgili faaliyetlere katılır.
  • Kalitesiz ürünlere karşı pazar denetimlerini yapacak kişi ve kuruluşları bilgilendirerek haksız rekabeti önlemeye çalışır.
  • Bitümlü örtü pazarını büyütmeyi amaçlar.
  • CE işareti konusunda bütün üreticileri ve karar mekanizmalarını bilgilendirmeyi, böylece haksız rekabetin önlenmeyi amaçlar.

Derneğin amacı özetle Türk halkına daha kaliteli ürünler sunmak, su yalıtım örtülerinin yapılar içinde doğru bir şekilde projelendirilmelerini, kullanılmalarını ve denetlenmelerini sağlamaktır.