BİTÜDER SEMİNERLERİNE EKİM AYINDA, DENİZLİ, ISPARTA VE BURDUR İLE DEVAM ETTİ

BİTÜDER SEMİNERLERİNE EKİM AYINDA, DENİZLİ, ISPARTA VE BURDUR İLE DEVAM ETTİ

BİTÜDER SEMİNERLERİNE EKİM AYINDA, DENİZLİ, ISPARTA VE BURDUR İLE DEVAM ETTİ

Yeni "Su Yalıtımı Yönetmeliği" detayları Isparta, Denizli ve Burdur il Seminerlerinde ele alındı

Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği (BİTÜDER) 27 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ve 1 Haziran 2018'den itibaren yürürlüğe giren Su Yalıtımı Yönetmeliği'nin uygulamaları ile ilgili "Binalarda Su Yalıtımı ve Kalite Denetimi" konulu eğitim seminerlerine devam ediyor. Bu kapsamda Ekim ayında Isparta, Denizli ve Burdur illerinde sektör paydaşları ile biraraya gelen Bitüder, Statik hesapların deprem risklerine göre yapılmasının tek başına yeterli olmayacağını, binanın ekonomik ömrü boyunca, yapı güvenliğinin korunması gerektiğine dikkatleri çekti.…BİTÜDER Genel sekreteri Meltem Yılmaz, Su Yalıtımı konusuyla ilgili mevcut mevzuat, malzeme ve uygulama kalitesi, kalite denetimi gibi konu başlıklarını detaylı sunumlarla katılımcılara anlattı. Çevre ve şehircilik İl Müdürlüğü teknik personelleri'nin katılımının yanı sıra İnşaat Mühendisleri odası üyeleri, bölgede faaliyet gösteren Yapı Denetim Firma personelleri ve Belediyenin konu ile ilgili personellerinin katıldığı toplantılarda, yeni SU YALITIM YÖNETMELİĞİ'nin içeriğinin yanı sıra, projelere getirdiği yeni tasarım ve uygulama kuralları paylaşıldı.

Korozyonun bina statiği üzerindeki olumsuz etkileri ve binalarda su yalıtım eksikliğinden kaynaklanan problemler tartışıldı. Olumsuz örneklere yer verilen seminerde, sahada en çok karşılaşılan problemler masaya yatırıldı, kalitesiz malzemelerle ve standartlara uygun olmayan ürün ve uygulamaların olumsuz sonuçları, alınacak önlemler detaylı olarak ele alındı. Son bölümünde katılımcıların soruları da yanıtlandı.

27.10.2017'de Resmi Gazetede Yayınlanan "Binalarda Su Yalıtım Yönetmeliği"nin inşaat sektöründe tasarımcıya, uygulayıcıya ve denetim mekanizmaları için getirdiği yenilikler konusunda paydaşları bilgilendirmeyi amaçlayan Bitüder, yurt genelinde, tüm illerde Yönetmelikle ilgili bilgilendirme seminerlerine devam edecek.

Burdur ve Isparta Seminerleri