BİTÜDER SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

BİTÜDER SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

BİTÜDER SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

Yeni "Su Yalitimi Yönetmeligi" detaylari Konya Seminerinde ele alindi

Bitümlü Su Yalitimi Üreticileri Dernegi (BITÜDER) ve Inşaat Mühendisleri Odasi (IMO) Konya Şubesi tarafindan ortaklaşa düzenlenen seminer 24 Temmuz'da Inşaat Mühendisleri Odasi Konya Şubesi Şehit Ömer Halisdemir konferans salonunda gerçekleşti. "Binalarda Su Yalitimi ve Kalite Denetimi" konulu egitim seminerinde, BITÜDER Genel sekreteri Meltem Yilmaz, Su Yalitimi konusuyla ilgili mevcut mevzuat, malzeme ve uygulama kalitesi, kalite denetimi gibi konu başliklarini detayli sunumlarla katilimcilara anlatti. Statik hesaplarin deprem risklerine göre yapilmasinin tek başina yeterli olmayacagini belirten Meltem Yilmaz binanin ekonomik ömrü boyunca, yapi güvenliginin korunmasi gerektigine dikkatleri çekti. Inşaat Mühendisleri odasi Konya Şubesi üyelerinin yani sira Çevre ve şehircilik Il Müdürülügü teknik personelleri ile, bölgede faaliyet gösteren Yapi Denetim Firma personellerinin ve Belediye katildigi toplantida, yeni SU YALITIM YÖNETMELIGI'nin içeriginin yani sira, Su Yalitimi ile ilgili diger mevcut mevzuatlar, uygulamalar, kullanilan malzemeler ele alindi. Agirlikli olarak yeni yönetmeligin projelere getirdigi yeni tasarim ve uygulama kurallari paylaşildi.

Korozyonun bina statigi üzerinde olumsuz etkilerini bilimsel çalişmalara dayandirarak anlatilan ve binalarda su yalitim eksikliginden kaynaklanan olumsuz örneklere yer verilen seminerde, sahada karşilaşilan problemler tartişildi, son bölümünde katilimcilarin sorulari da yanitlandi.

27.10.2017'de Resmi Gazetede Yayinlanan "Binalarda Su Yalitim Yönetmeligi"nin inşaat sektöründe tasarimciya, uygulayiciya ve denetim mekanizmalari için getirdigi yenilikler konusunda paydaşlari bilgilendirmeyi amaçlayan Bitüder, 2018'de de yurt genelinde Yönetmelikle ilgili bilgilendirme seminerlerine devam edecek.

BITÜDER Seminerleri Devam Ediyor